ساعات کاری دکتر محمد اسدالله زاده شنبه _سه شنبه: 9:00 _ 13 صبح,17 _ 21:00 عصر    32221919-058

کلیه خدمات در این مطب دارای 3 سال گارانتی میباشد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندانی(تیتانیوم)

ايمپلنت دنداني يک دندان مصنوعي است که به همراه ريشه آن توسط يک متخصص در درون فک قرار داده مي شود تا جايگزين دندان از دست رفته شما شود. ايمپلنت بهترين انتخاب براي افرادي است که در سلامت عمومي خوبي به سر مي برند اما دندانهاي خود را در اثر بيماري لثه، پوسيدگي و يا ضربه از دست داده اند. ايمپلنت نسبت به روشهاي ديگر مانند روکش و يا بريج که دندانهاي مجاور تراش مي خورند و در معرض آسيب قرار مي گيرند، ارجحيت دارد چرا که تنها جايگزين دندان و يا دندانهاي از دست رفته مي شود و دندانهاي مجاور را تحت تاثير قرار نمي دهد. به علاوه رعايت بهداشت در ايمپلنت به مانند يک دندان طبيعي انجام مي شود، در صورتيکه تميز نگاه داشتن و مسواک زدن در روشهاي ديگر مانند پروتز ثابت يا بريج و دست دندان متحرک مشکل تر خواهد بود.

از جنبه رواني-احساسي نيز ايمپلنت نسبت به پروتزهاي متحرک مقبوليت و ارجحيت دارد و براحساس اعتماد به نفستان تاثير مثبتي خواهد داشت. به عنوان مثال شايد شما به دليل از دست دادن يک دندان خنده خود را پنهان مي کنيد و يا به دليل داشتن دندان متحرک از ترس جابه جا شدن و يا مشخص شدن، خنده و يا ارتباط کلامي موثري نداشته باشيد. با استفاده از ايمپلنت شما در هنگام جويدن احساس بهتري خواهيد داشت و نيروي جويدن شما به مانند دندانهاي طبيعي خواهد بود. از نظر زيبايي نيز ايمپلنت همانند دندانهاي شما خواهد بود. بنابراين با انتخاب صحيح ايمپلنت و ارزيابي دقيق پيش از عمل که توسط دندانپزشک صورت مي گيرد، و نيز با همکاري شما در رعايت بهداشت، ايمپلنت سالها جوابگوي نيازهاي جويدن، صحبت کردن و زيبايي شما خواهد بود.

 

ایمپلنت اشترومن, کاشت ایمپلنت, بهترین ایمپلنت

 
به طور خلاصه ايمپلنت در موارد زير کاربرد دارد :

• جايگزين کردن يک و يا تعدادي از دندانها بدون درگير کردن دندانهاي مجاور

• مي توان ازايمپلنت به عنوان پايه بريج در انتهاي قوس دنداني استفاده کرد تا ديگر مجبور نباشيد از پروتز متحرک استفاده کنيد

• و در مواردي که کل دندانها را نداشته باشيد و امکان استفاده از تعداد زياد ايمپلنت موجود نباشد، مي توان با قرار دادن ? يا ? ايمپلنت از آنها به عنوان پايه دست دندان استفاده کرد تا ديگر دست دندان شما در دهانتان جابه جا نشود و احساس راحتي بيشتري داشته باشيد.

 

مزاياي استفاده از ايمپلنت نسبت به دندان متحرک و يا پروتز ثابت (بريج)

ازهر زاويه اي که شما به اين موضوع بنگريد، ايمپلنت بهترين انتخاب براي جايگزيني دندانهاي از دست رفته شما است.

• زيبايي : ايمپلنت کاملا شبيه دندان خودتان خواهد بود و از آنجائيکه با استخوان فک درگير مي شود، مانع از تحليل استخوان و لثه مي شود که در سايه روشهاي قبلي ( دست دندان و يا بريج) از عوارض اين درمانها مي باشد. به هر حال کسي متوجه نخواهد شد که شما يک دندان جايگزين داريد.

• حفظ ساختمان دندانهاي مجاور : در اين روش دندانهاي مجاور تراشيده نمي شوند و دچار پوسيدگي هاي بعدي نخواهند شد.

• اعتماد به نفس : به طور يقين با استفاده از ايمپلنت احساس بهتري نسبت به خود، خنده و صحبت کردنتان داريد.

• قابل اعتماد : درصد موفقيت ايمپلنت هاي دنداني بسيار بالا است ، و بهترين انتخاب براي جايگزيني دندان از دست رفته شما است. و بر خلاف ادعاهاي خلاف واقع گذشته در اين رابطه، درصد موفقيت ايمپلنت نسبت به ساير روشهاي جايگزيني دندان، بسيار بالاتر است و از آنجا که بدنه ايمپلنت از تايتانيوم خالص ساخته مي شود، واکنشي بصورت رد پيوند وجود نخواهد داشت.

 
 

ایمپلنت اشترومن,کاشت ایمپلنت, بهترین ایمپلنتآيا شما کانديد مناسبي براي ايمپلنت مي باشيد؟

کانديداي ايده آل براي ايمپلنت کسي است که از نظر سلامت عمومي در شرايط مناسبي باشد و ميزان استخوان کافي براي نگاهداري ايمپلنت داشته باشد و لثه هاي سالم و عاري از التهاب داشته باشد. در صورتيکه بيماري لثه داشته باشيد، بايد ابتدا توسط متخصص لثه، بيماري برطرف شود و سپس شما به مانند يک فرد سالم مي توانيد از ايمپلنت استفاده کنيد. از آنجائيکه ايمپلنت در ارتباط مستقيم با استخوان و لثه شما است، بهترين فرد جهت ارزيابي ناحيه بي دنداني، انتخاب نوع ايمپلنت و جراحي ايمپلنت، يک متخصص است که حتي مي تواند بهترين مشاور شما پس از قراردهي ايمپلنت از نظر نحوه نگاهداري و بهداشت ايمپلنت باشد. پس از قراردهي ايمپلنت مدتي بعد حدود ? هفته، دندانپزشک شما مي تواند نسبت به قراردهي روکش بر روي ايمپلنت اقدام کند.

 

نحوه درمان با ايمپلنت :

اين درمان به صورت گروهي (Team work ) انجام خواهد شد که شامل شماو دندانپزشک شما است که پس از ارزيابي ناحيه و تعيين محل و نوع ايمپلنت درمان را شروع

مي کنند که ابتدا شامل:

• قراردهي ايمپلنت يا Fixture در ناحيه بي دنداني

• انتظار به مدت چند هفته تا ترميم مناسب ناحيه

• قراردهي روکش توسط دندانپزشک

• جايگزيني تمام دندانها :

• قراردهي تعداد زيادي ايمپلنت و قراردهي بريج بطور ثابت

• قراردهي تعداد محدودي ايمپلنت 2 تا 4 عدد و استفاده از آنها براي افزايش گير پروتر متحرک شما

• در صورتيکه استخوان کافي در ناحيه بي دنداني وجود نداشته باشد ، مثلا در اثر تصادف، ضربه و يا اينکه مدت زيادي از کشيدن دندان گذشته باشد و استخوان تحليل رفته باشد، ميتوان ابتدا پيوند استخوان انجام داد و پس از حدود چند ماه اقدام به گذاشتن ايمپلنت کرد.


 

انتظارات شما پس از درمان :

همانطور که دندانهاي شما نياز به مراقبت در خانه (انجام مسواک صحيح) و نيز مراجعه مستمر (حدود هر 6 ماه يکبار) دارد، در رابطه با ايمپلنت نيز همين قانون وجود دارد. در صورت مراقبت مناسب و مراجعه منظم به دندانپزشک و يا که با توجه به شرايط شما تنظيم مي شوند، همواره مي توانيد ايمپلنت و دنداني محکم، زيبا و کارآمد داشته باشيد.

 

آيا پس از قراردهي ايمپلنت عوارضي وجود دارد :

از آنجا که بدنه ايمپلنت (Fixture ) ) از فلز تيتانيوم خالص ساخته مي شود، مشکل رد پيوند نخواهيم داشت ، اما در صورتيکه ارزيابي پيش از عمل که شامل موارد زير مي شود به طور دقيق انجام نگيرد مي تواند درصد موفقيت را پايين بياورد.

• بيماري هاي عفوني که باعث ضعف سيستم ايمني شوند.

• ديابت کنترل نشده

• سيگاري بودن فرد

• ناکافي بودن ميزان استخوان (در اين مورد مي توان ابتدا اقدام به پيوند استخوان کرد و سپس درمان ايمپلنت را شروع کرد)

• بيماري پريودنتال و لثه (در اين موارد ابتدا بايد بيماري لثه درمان شود)

 

 

مطالب مرتبط

جهت انجام معاینه رایگان با منشی هماهنگ گردد.

سوالات خود را از قسمت تماس با ما , با ما در میان بگذارید.