ساعات کاری دکتر محمد اسدالله زاده شنبه _سه شنبه: 9:00 _ 13 صبح,17 _ 21:00 عصر    32221919-058

کلیه خدمات در این مطب دارای 3 سال گارانتی میباشد.

تفاوت لمینت سرامیکی با لمينت كامپوزيتی در چیست ؟

تفاوت لمینت سرامیکی با لمينت كامپوزيتی

تفاوت لامینت سرامیکی با کامپوزیتیتفاوت لمینت سرامیکی با لمينت كامپوزيتی در چیست ؟

تفاوت لمینت سرامیکی با لمينت كامپوزيتی در چیست ؟

 تفاوت لمینیت سرامیکی با کامپوزیت ونیر

يكي ازسوالات متداولي كه بيش از٩٠٪ مراجعه كنندگان جهت انجام طراحی لبخند دارند این است كه تفاوت لمینت سرامیکی با لمينت كامپوزيتی در چيست وچرا هزينه هاي آنها كاملا متفاوت است ؟

در ابتدا به تشریح این دو درمان می پردازیم.

لمینت کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی یا کامپوزیت ونیر پوششی است که طی یک جلسه بطور مستقیم توسط خود دندانپزشک بر روی دندانها قرار داده و ساخته میشود و در همان جلسه کامل میگردد.جنس این ونیرهای کامپوزیت از جنس همان مواد ترمیمی است که هم رنگ دندان میباشند که با مهارت و دقت بسیار زیاد و شناخت اصول زیبایی و آناتومی دندان ها بر روی دندان ها ساخته می شوند.

به کمک این درمان می توان بد فرمی ها ، بعضی انواع بد رنگیها ، فواصل باز بین دندانی ، ترکهای دندانی ، شکستگیهای دندانی ، لب پریدگی های دندانها ، بهم ریختگیهای دندانی خفیف تا متوسط و  … را برطرف کرد.

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی و یا پرسلن ونیر پوششی است از جنس نوعی سرامیک که بر خلاف کامپوزیت برای ساخت و تحویل نهایی لمینت سرامیکی زمان دو تا سه هفته ای نیاز است. از لمینت سرامیکی برای اصلاح نامرتبی ها ، به هم ریختگی ، کوتاهی و بلندی ، اصلاح رنگ دندان ، شکستگی های دندانی ، بستن فاصله های بین دندانی ، بزرگ کردن دندان های ریز ، دندان های بد شکل و  …. استفاده می شود.

برای ساخت لمینت های سرامیکی ابتدا بدون تراش دادن سطح دندان ( به جز در موارد خاص ) از دندان های مراجعه کننده قالبگیری شده و سپس این قالب تهیه شده برای ساخت نهایی ونیرها یا لمینت سرامیکی به لابراتوار ارسال می شود . لابراتوار با توجه به درخواست دندانپزشک و بیمار و با توجه به رنگ مورد نظر و کاملا انتخابی بیمار ، آن را آماده می کند. و سپس بعد از آماده شدن لمینت های سرامیکی در جلسه بعدی ، لمینت های آماده شده بر روی دندان چسبانده و یا سمان می شوند.

 

تفاوت لمینت سرامیکی با لمينت كامپوزيتی

يكي از ايرادات لمينت هاي كامپوزیتی تغيير رنگ حتمی آنهاست كه البته با انجام مراقبت های دوره ای و پولیش هر 6 ماه یكبار مشكلات كمتر می شود و مجددا به رنگ اوليه خود برميگردد ، از طرفي لمينت هاي كامپوزيتی نسبت به لمينت هاي سراميكی از مقاومت به مراتب كمتري برخوردارند وشكننده تر هستند اما از لحاظ ظاهری ، شما را به مطلوبيت لازم خواهند رساند که البته نياز به نگهداری و مراقبت های دوره ای دارند.

لمينت هاي سراميكی که در این مرکز مورد استفاده قرار می گیرند علي رغم ضخامت كمتر ﺩارای استحكام فوق العاده بالايي هستند و به راحتي دچار آسيب نمي شوند ، ضخامت ونیر های سرامیکی بسیار كمتر و ظاهر و نمای آن به نسبت كامپوزيتي شفاف تر و طبیعی تر به نظر می رسد . این خصوصیت به ماهیت ذاتی سرامیك ها نسبت به کامپوزیت مربوط می شود كه درخشنده تر و شفاف تر هستند. لمینت های سرامیکی همچنین بسيار به ندرت دچار تغییر رنگ و سایش می شوند و از طرفی نيازي به پوليش مداوم و مراقبت های دوره ای نسبت به کامپوزیت ها  ندارند.

نتیجه ی نهایی

بطور كلي لمینت‌های سرامیکی مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارند . ثبات رنگ در لمینت‌های سرامیکی بسیار بیشتر است و تنها برتری لمينت هاي كامپوزيتی نسبت به لمینت‌های سرامیکی قیمت ارزان‌تر و در عين حال رسيدن به حالت مطلوب دندان هاست (که البته نیاز به چکاب های دوره ای دارند ).

ضمنا در نظر داشته باشید براي کسب اطلاعات تکمیلی تر و اطلاع از هزينه كليه خدمات می توانید با شماره های مطب تماس بگیرید.

 

جهت انجام معاینه رایگان با منشی هماهنگ گردد. 

سوالات خود را از قسمت تماس با ما , با ما در میان بگذارید.